štvrtok 14. februára 2013

Mojim Láskam


Keď som sa dnes preberala fotkami do dnešného príspevku, narazila som na veľké klenoty. Čas uteká ako voda. Je to síce klišé, ale pravdivé. Veru som si krásne zaspomínala. Obe foto z našich spoločných začiatkov. Xia ešte celkom maličká, ešte čerstvo z útulku, nezabývaná. A dnes celkom iná kráska, okupujúca všetky vankúše a mäkké plochy.  Jej prvá fotka, a naša prvá spoločná umelecká. Posunuli sme sa od bláznivých dní k ešte bláznivejším, stále krásnym a stále spolu.

Krásny Valentín.
n.


Mojim Láskam. 


streda 13. februára 2013

Schovka na háčkovacie potrebnosti






Konečne som sa od soboty zastavila. Večerali sme v normálnom čase, a dokonca aj správy mám čas pozrieť. Nie, že by správy boli nutné, ale v poslednom čase to je celkom rarita. Vyložené nohy a som spokojná.
Včera som chcela háčkovať nakoniec som šila. Kozmetické kapsičky do kabelky majú úspech, asi nie som sama čo má v kabelke nekonečný priestor. Keď hľadám zvoniaci mobil, vytiahnem vreckovky, a keď  si potrebujem kýchnuť môžem tak akorát otvoriť dvere kľúčami. Dvere otváram balzamom na pery. Čerešňovým.

Ale nie len na dámske zbytočnosti sa dá tento malý kapsárik použit, rýchla schovka na háčkovanie, ak ho chcete mať stále zo sebou. Čo keby. 

Pekný deň.

n.


sobota 9. februára 2013

SOB.ota doma




















Meninová kvetinka ešte zo začiatku týždňa. Ružové víno sme už s Bettym vypili, ale ešte sa doma nájde nejaká tá bonboniérka na sladké poobedie u kávy. Čaká nás dnes ešte perný deň, s tvorením to nemá veľa spoločné, ale je to nutné. V takých chvíľach mi pomáha povedať si: urob čo máš urobiť.

Peknú SOB.otu.
n.


štvrtok 7. februára 2013

Volali nevolali?





Na požiadanie vznikol tento obal na mobil aj so šnúrkou pre J. 

Napriek meraniam a rozpočítavaniam vyšiel až na druhý pokus. Mám doma jeden nepodarok, pekný, z mojej obľúbenej látky, ááááále malý. Mobil by sa vošiel, no kým by vyšiel tak by sa na to frajer vykašľal, zložil a našiel si inú frajerku. Mám teda navyše jednu mini kľúčenku, vlastne je niekde, neviem kde, asi doma :-)

Pekný štvrtok a zajtra hurá piatok.


n.

streda 6. februára 2013

Deň a noc





Nie som veľký maniak do čierno bielej kombinácie, ale keď má krásny vzor tak topánka prosto sedí. Čierna látka Bellus, náhodne kúpená (teta v obchode mi nemala vydať, tak som nakúpila viac), vzorová látka z Jysk, za 10€ 5 metrov, no nekúp to! Postup k taštičke cez link tu.
Navyše hlavne, aby sa páčila Z. A viete čo? Miluje ju, som happy aj ja.


Obrovskú som dnes mala túžbu obohatiť sa novou knihou. Prehľadala portály, vybrala pár favoritov. Vravím si, po práci jedna noha tam druhá spät do kníhkupectva a potom za babami na patchwork. Knihy a látky nakupujem ako zmyslov zbavená. Takže som si po ceste autom povedala: "Kľud zlatá moja, kľud"


                                   

Radšej som si sadla a napísala príspevok: Knihy mi doma totiž padajú z poličky a látky tam pre istotou už ani nedávam. Čítam dosť, a ešte toľko nemám prečítané, že si nemôžem robiť ďalší stres. Prinajmenšom mám v hlave zálohu - tu,  keď bude najhoršie. Pointa grafického spracovania slovenskej obálky mi, ale naozaj uniká. To všetko treba vždy meniť?
Pekný deň, letím na patchworkový  "dýchánek."
n.


utorok 5. februára 2013

Key Keeper Coin Purse









Tieto dva dni po víkende zbehli ako voda. Človeku sa nechce veriť, že ešte pred 48 hodinami vegetoval na chate a hups sedí a emailuje v práci do zblbnutia. Bude to potrebovať veľa energie neprepadnúť do piatku panike. Víkend bol skvelý, zmena prostredia človeka fakt povzbudí.
Betmen dokonca tancoval a dokonca nehrali ani U2, a nemôže to poprieť, máme foto dôkaz!
Dnes teda už cez víkend odovzdaný výtvor pre M. a M. - Key Keeper Coin Purse. Naozaj šikovná taštička do kabelky, na všetky možné drobnosti, alebo ako alternatíva malej peňaženky, keď len tak na rýchlo vybehnete do večierky. Obe podľa strihu Amy Butler z knihy Style and Stitches. Napíšem o nej niekedy neskôr.

Pekný večer. 

n. 

piatok 1. februára 2013

Hurá Malá Fatra

Malá Fatra
zdroj foto tu 


Milujem hory, milujem Malú Fatru. Najviac.
Za pár hodín sa už budeme s Betmenom a celou partiou juchať v Terchovej. Po tom šialenstve posledných dní, potrebujem zmenu prostredia (rozumej posun od šijacieho stroja inam) ako soľ.
Šila som do zbláznenia celé dva týždne, párala, strihala, žehlila, nadchýnala sa, prepadala panike všetko striedavo. Posledný týždeň na svet prišli nové mini taštičky, dve od Amy Butler, nová nechcená kľúčenka a nakoniec reparát puzdro na mobil. Nestihla som vyfotiť, ale snáď mi  ich kočky cez víkend požičajú na to rýchle cvak cvak. Pridám čoskoro.
Teraz dva dni sladkej pohody s hlbokým nádychom zimnej lesnej vône.

Fúha, asi sa fakt teším. 

Krásny víkend.

n.